Tropojanit i shpërthejnë granatën pranë banesës

Një shpërthim me lëndë eksplozive ka ndodhur pak para mesnatës në fshatin Shoshan të Tropojës. Policia thotë se rreth orës 23:45 është hedhur një granatë pranë banesës së personit me inicialet A.B. Nga shpërthimi i saj nuk ka pasur as dëme materiale dhe as në njerëz. Grupi hetimor dhe ekspertët anti-eksploziv të ardhur nga Tirana, po punojnë për zbardhjen e ngjarjes si dhe zbulimin e autorëve.

PUBLICITET