Dalin në ankand sendet personale të këngëtarit Prince. Ato janë ruajtur nga ish-truproja e tij. Për kostumin e tij të veçantë të mëndafshit, vlera fillestare do të jetë 10 mijë Dollarë.

 

Këngëtari i famshëm Prince humbi jetën në vitin 2016 nga mbidoza në Paisley Park në Chanhassen. Përveçse një këngëtar, kompozitor dhe regjizor i shkëlqyer, ai ishte dhe një person me shije mjaft të veçanta përsa i përket veshjeve. Kostumi lejla ishte ai që e identifikonte.

 

Vetëm dy vite pas vdekjes së tij, fansat më në fund do të kenë mundësinë që t’i blejnë vëshjet e këngëtarit.

 

Ato janë ruajtura nga një prej truprojeve të tij dhe do të jetë një shtëpi ankandesh që do të organizoje shitjen e tyre.

 

Rrobat, këpucët dhe sendet e tjera të veshur nga Princi, kostum dhe xhaketë mëndafshi, si dhe një Bibël, ikonat e muzikës së fundvitit të Minesotës dhe një kopje të albumit të goditur nga Prince “Purple Rain” në pronësi të vetë yllit të rokut, do të jenë disa nga artikujt që do të dalin në treg më 21 Korrik.

 

Këngëtari Prince ishte një nga njerëzit më me influencë në fushën e muzikës, duke inspiruar dhe të tjerë të ecin në hapat e tij.