Shënohet një tjetër viktimë në plazhet shqiptare. Fatjon Alixheja 18-vjeç, humbi jetën pasditen e sotme në spitalin e Durrësit.

Ai u nxor në gjendje të rëndë rreth orës 17:00 nga pushuesit në Gjirin e Lalzit dhe u dërgua me shpejtësi në spital, por nuk mundi që të mbijetonte, pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve.

PUBLICITET