Mëngjesi i kësaj të mërkure është gdhirë me reshje të dendura shiu.

Sipas meteoalb, pervec prezences se shirave në 2 ditët vijuese do të ketë edhe rënië të ndjeshme të temperaturave. Ulja e temperaturave do të nise mesditën e sotme për të vazhduar mengjesin dhe mesditen e se enjtes. Sipas meteoalb edhe dita e premte nuk sjell ndryshime të ndjeshme të temperaturave ndërsa fundjava sjell serisht rritje.