Detaje te reja dalin nga vrasja e Nard Polise,pronat bujtine ne Theth, ngjarje e ndodhur ne Grude te Njesise Administrative Rrethina ne Shkoder.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur mbi 20 plumba. Ndërsa Policia ka gjetur tek Ura e Mesit një motor, të djegur që dyshohet se i përket autorit të vrasjes.Ne mjet bashke me Poline ka qene dhe je person tjeter, pronar servisi automjetesh ne kete zone,qe nuk ka marre asnje plumb.

Ka qene ai qe e ka transportuar viktimen me nje tjeter mjet ne spital, ku pavaresosht ndihmes mjekesore,Nard Polia nuk ka mundur te mbijetoje.
Ndërkohë nuk ka ende asnjë informacion për autorin.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje dhe identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.