Nje femije 7 vjeç eshte plagosur me fishekzjarre ne fshatin Telum te njesise Temal ne bashkine Vau Dejes.

Nje helikopter i sherbimit te emergjences kombetare eshte nisur per ta derguar ne spitalin e traumes ne Tirane. Fshati Telum eshte rreth 6 ore larg Shkodres dhe levizja eshte tejet e veshtire per shkak te rruges se amortizuar. Pritet qe ti jepet ndihma e pare.

Jane banoret ata te cilet kane dhene alarmin dhe menjehere eshte nisur helikopteri per transportimin e tij.7 vjeçari eshte J.Zhuri nga fshati Telum.