Vdes në spital polici i Qarkullimit Rrugor në Berat, Myslym Bakërri. Ai ka ndërruar jetë sot në mëngjes,

10 ditë pas aksidentit që ndodhi në rrugën Urë Vajgurore – Kuçovë, ku makina e Policisë u përplas me ‘Volswagen’ .

Pas përplasjes së fortë, Bakërri i lënduar rëndë u dërgua me urgjence në spitalin ushatarak të Tiranës, por edhe pas trajtimit nuk arriti të mbijetojë.

Nga aksidenti ka mbetur i plagosur edhe shoku i tij, kolegu si dhe shoferi i Volkswagenti, E.Sh.