Mininistrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu publikon në një video në facebook, pamjet brenda spitalit Infektiv, nga ku zhvillohet beteja e të infektuarëve me Covid – 19.

Krahas videos, e cila synon të sensibilizojë qytetarët për pasojat e rënda të këtij virusi, Manastirliu ka edhe një apel për shqiptarët të cilëve u kërkon vendosjen e maskës.

“‼️Lutemi🙏🏼 #VendoseniMaskën😷 Mos rrezikoni jetën tuaj dhe të njerëzve tuaj më të dashur!” shkruan Manastirliu.