Një ditë pasi vodhi një automjet tip Benz, me targa AA 810 LR, policia ka bërë të mundur ndalimin e njërit prej autorëve.

Mësohet se është ndaluar Xhulio Musaj 25 vjeç, e ndërsa vijon të jetë në kërkim Jaup Troska.

Dy të rinjtë kanë vjedhur automjetin në pronësi Ervis Llapushi dhe më pas e kanë braktisur atë.

Mbi dy 25-vjeçarin rëndon akuza për veprat penale ” Vjedhje” dhe ” Drejtimi i mjetit pa Leje drej