Vllaznia ka zhgenjyer perseri teksa ka humbur perballe Partizanit 0-2.

Ndeshja e luajtur ne Tirane ke qene jetike per shkodranet qe ndodhen me prane se kurre renies nga Kategoria Superiore.

Ne 20 minuta e para te takimit Vllaznia luajti me mire dhe tentoi porten por duke gabuar shenjester.Ne minuten e 32-te vjen dhe goli i pare i Partizanit i shenuar nga Asani.Reagimi i Vllaznise pas pesimit te golit te pare ishte i dobet

.Ne pjesen e dyte, edhe pse Vllaznia tentoi te afrohej me shume para portes se Partizanit , asgje pozitive nuk ndodhi.Partizani kontrolloi lojen me kujdes duke sprapsur aksionet e lexueshme te Vllaznise .

Ne minuten e 64 –t te takimit ishte Progni ai qe e dyfishoi rezultatin per Partizanin ne 2-0.Me kete rezultat perfundoi takimi.