Vllaznia arriti të fitojë 2-0 ndeshjen më të rëndësishme të javës, atë ndaj Dinamos në Kategorinë e Parë.

Për shkodranët shënuan Tafili dhe braziliani Zhunjio. Pas kësaj fitoreje Vllaznia renditet në vendin e parë me 9 pikë të plota.

Pas ndeshjes trajneri i kuqebluve Hasan Lika tha se skuadra e tij duhet të punojë ende.