Mbrojtësi i Vllaznisë Antonio Marku u rikthye në formacion në ndeshjen e Kupës me Kamzën dhe ky rikthim rezultoi me fat për të sepse arriti që të shënojë golin e barazimit në pjesën e dytë pasi Kamza kishte kaluar më përpara në avantazh.

Për mbrojtësin Marku mundësia që Vllaznia të kualifikohet në Kupë është e madhe.

Mbrojtësi Marku thotë se objektiv kryesor për të Vllazninë është kampionati.

Vllaznia fitoi 2-1 me Kamzën në ndeshjen e Kupës ndërsa tashmë ka përballjen e kampionatit me Erzenin, një rival direkt për daljën në Kategorinë Superiore.