Vllaznia ka fituar 3-0 ndaj Shën Kollit.

Me këtë fitore kuqeblutë shkojnë sërish 7 pikë larg Erzenit.

Pas ndeshjes trajneri i Vllaznisë Hasan Lika tha se është një fitore që rikthehen qetësinë pas dy humbjeve në kampionat dhe kupë.