Skuadra shkodrane, eshte ndalur ne serine pozitive te takimeve ne perballjen me kampionet ne fuqi, ne perballjen me ekipin e Skenderbeut.

Kuqeblute e drejtuar nga Armando Cungu, jane mposhtur me rezultatin 2-1 ne korce, ne trasnferten e veshtire me Skenderbeun. Qe ne fillimin e lojes skuadra korcare ishte me kerkuese ne kete perballje duke kerkuar me cdo kusht te fitonte sfiden per shkak te gares se forte per kryesimin e tabeles se klasifikimit. Ne pjesen e pare per korcaret do te shenonte renatinjo qe ne minuten e 13. me kete rezultat do te mbyllej edhe pjesa e pare e ketij takimi, nderkohe qe korcaret do te shenonin serish me ane te futbollistit latifi. Pas ketij goli shkodranet nisin te reagojne duke vene ne veshtiresi per disa raste portierin shehi. Nderkohe kapiteni Shtubina do te shkurtonte shifrat ne 2-1. Me kete rezulat do te mbyllej dhe i gjithe takimi, pasi shkodranet nuk kane arritur te marrin asnje pike ne kete perballje duke qendruar ne vend numero sa i takon pikeve ne tabelen e klasifikimit