Vllaznia ne futboll per femra humb ndeshjen e pare te liges se kampioneve ndaj danezeve te Fortina Hjorring. Vendosi goli permes penalltise ne pjesen e dyte. Vajzat shkodrane humben nje rast te arte ne fund te ndeshjes me amerikanen Doyle.

Ndeshja e Liges se Kampioneve ne futbollin e femrave mes Vllaznise dhe danezeve te Fortuna Hjorring, u luajt ne stadiumin “Loro Boriçi”. Vllaznia ka aktivizuar ne porte Etzel dhe me pas Swenson, Bajraktari, Maliqi, Dauzat, Doyle, Doçi, Franja, Gjini, Eberhardy dhe Razburgaj. Foruna luan me Daugherty, Himle Lundgaard, Moller, Rask, Franssi, Snerle, Nielsen, Andersen, S.Holmgard dhe K.Holmgard.

Pjesa e pare perfundoi 0-0 .Vajzat shkodrane paten disa raste por edhe ekipi mik rrezikoi ndjeshem.

Ne pjesa e dyte Fortuna kalon ne avantazh ne ndeshjen ndaj Vllaznise. Franja shkakton nje penallti qe kthehet ne gol nga Moller. Rezultati 0-1 mbetI deri ne fund te takimit..