Ka perfunduar me rezultatin 2-1 pjesa e pare e ndeshjes mes skuadres se Vllaznise dhe asaj te Skenderbeut.

Te paret qe kane kaluar ne avantazh kane qene shkodranet me nje gol te Andi Ribaj qe ne minuten e 2-te

nderkohe qe nuk ka vonuar shume edhe goli i barazimit nga ana e korcareve te cilet kane shenuar ne minuten e 21-te duke cuar keshtu rezultatin ne 1-1.

Shkodranet kane arritur te shenojne vetem 3 minuta para perfundimit te pjeses se pare serish me ane te Andi Ribaj duke cuar keshtu rezultatin ne 2-1.

Vllaznia-Skenderbeu po luht ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe eshte e vlefshme per javen e 27-te te Kategorise Superiore.

PUBLICITET