Ka perfunduar pa gola pjesa e pare e ndeshjes se futbollit Vllaznia-Teuta e vlefshme per javen e dyte te kategorise superiore.

Ndeshja luhet ne stadiumin “Loro Boriçi’ te qytetit te Shkodres. Vllaznia ka zbritur ne fushen e blerte te” Loro Boricit” me Selimaj,Gocaj,Pjeshka, Orelesi,Gurishta,Krymi,Vucaj,Hasani,Kruja,Lika,Atsina Teuta ka ne formacion:Kastrati,Beqja,Arakac,Sykaj, Osemene,Decic,Dosti,Çyrbja, Lena,Hila,Onela. E pranishme ne stadium ne mbeshtetje te Vllaznise dhe presidentja e ketij ekipi,Kryatarja e Bashkise Voltana Ademi