Lirohen nga burgu dy ish- deputetët e Partisë Socialiste Arben Çuku dhe Arben Ndoka.

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda në një seancë të mbyllur për mediat ka dhënë sot masës e sigurisë “arrest shtëpie” për ish-drejtorin e përgjithshëm të Burgjeve Çuko dhe ish-deputetin Ndoka të arrestuar në kuadër të operacionit policor të koduar “Vol-vo 4”.