Skuadra e Vllaznia në volejboll për meshkuj ka arritur një tjetër fitore në kampionatin kombëtar.

Shkodranët kanë marrë fitoren e radhës ndaj Skenderbeut duke fituar 3-1 në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” dhe duke mbajtur vendin e parë në rënditje me të gjitha fitore deri më tani

Vllaznia ka arritur fitore deri më tani duke qenë skuadra absolute por tashmë për të vijuar këtë performancë nevojitet mbështetje

Vllaznia fitoi setin e parë ndaj Skenderbeut 26 me 24, 25 me 22 të dytin ndër korçarët fituan 25 22 setin e tretë dhe kuqeblutë fituan 25 19 setin e katërt dhe krejt takimin me rezultatin e përgjitshëm 3-1.