Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në zonën e ‘Don Boskos’, në kryeqytet. Një djalë ka vrarë një vajzë përballë Kishës në ‘Don Boskos’ dhe më pas ka qëlluar edhe veten.

I riu ka ndërruar jetë në spital nga plagët e marra. Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes së rëndë, por policia pritet të zbardhë shkaqet në vijim.