Partia Demokratike e Shkodrës ka përfunduar procesin e votimit për kryetarët e ardhshëm të grupseksioneve. Deputeti i PD njëkohësh i deleguar në Shkodër Flamur Noka tha se me votimin për grupseksione u përmbyll faza e dytë.

Noka foli edhe për atentatin ndaj biznesmenit dhe aktivistin të PD Pjerin Kaçi duke e dënuar sulmin me armë në makinën e tij.