Një zjarr ka përfshirë një sipërfaqe të madhe pyjore në zonën e Selitës në Tiranë.Ngjarja është në orët e pasdites vonë këtë të premte.

Mësohet se 3 zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje për të neutralizuar flakët dhe për të bërë shuarjen e plotë të zjarrit.

Nuk raportohet për të lënduar nga zjarri ndërsa pritet të zbardhen edhe shkaqet e tij, nëse zjarri ka qenë aksidental apo i qëllimshëm.