Një banesë private është përshirë nga flakët paraditen e sotme në lagjen “Demokracia”. Shkak është bërë rrjedhja e gazit nga një bombol.

Gjatë momentit të përfshirjes së flakëve, në banesë ndodheshin 5 anëtarët e familjes, ku fatmirësisht nuk pati të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë zjarrfikësja që ka bërë të mundur izolimin e flakëve dhe shuarjen e zjarrit.