Ka patur frikë dhe panik në mengjesin e sotëm në Sarandë kur një hotel në lagjen numër 4 u përfshi nga flakët.

Zjarri ka rënë në katin e fundit të Hotelit.Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.4 të qytetit.
Ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet e ketij zjarrin, sherbimet e zjarrfikëse në vendgjarje kane bërë të mundur neutralizimin e flakëve.