Pas shumë spekulimeve, është vendosur zyrtarisht që miqësorja në futboll mes Shqipërisë dhe Kosovës të luhet më 29 maj në Zyrih.

Lajmin e ka konfirmuar Federata e Futbollit të Kosovës.

Ditë më parë u tha se Shqipëria nuk kishte arritur të marrë pëlqim nga Zvicra, por tani gjithçka është zyrtare dhe miqësorja do të zhvillohet në Zyrih, ashtu siç kishte njoftuar edhe FIFA.

PUBLICITET