Kryeministri Edi rama e ka nisur diten me nje urim special per femijet me rastin e dites se tyre 1 Qershorin.Permes nje video te postuar ne faqen e tij ne Facebook, Rama shkruan se femijet jane arsyeja jone me e madhe per te vazhduar betejen “Per Shqiperine Qe Duam

”MIRËMËNGJES dhe gëzuar 1 Qershorin me këto pamje të mrekullueshme të vendit tonë, si edhe pjesëza të transformimeve të Rilindjes Urbane, të përcjella nga vetë fëmijët që janë dhe arsyeja jonë më e madhe për të vazhduar betejën #PërShqipërinëQëDuam me #Shtet  #Punë  #Mirëqenie