Leo Messi dje shënoi hat-trick e tij të tetë të Argjentinës kundër Curaçao dhe kaloi shifrën e 100 golave ​​me fanellën e albiceleste. Pikërisht, ylli argjentinas zë vendin e tretë në renditjen e golashënuesve më të mirë të të gjitha kohërave në nivel kombëtar, me 102 gola. Megjithatë, mbreti i golit është Cristiano Ronaldo i cili është në vendin e parë në podium me 124 gola, në një listë që mban surpriza të mëdha.

Cristiano Ronaldo 124 gola, Portugali
Ali Daei 109 gola, Iran
Leo Messi 102 gola, Argjentinë
Mokhtar Dahari 89 gola, Malajzi
Ferenc Puskas 84 gola, Hungaria dhe Spanja
Ali Mabkhout 80 gola, Emiratet e Bashkuara Arabe
Godfrey Chitalu79 gola, Zambia
Husein Seid 78 gola, Irak
Pele 77 gola, Brazil
Sandor Kocsis 75 gola, Hungari.