Në 103 vjetorin e pavarësisë së vendit nuk ka munguar edhe urimi i Kryetarit te Bashkise Vau Dejes, per te gjithe banoret. Ne nje urim shperndarep er banoret ne rrjetin social facebook, Zef Hila ka uruar te gjithe shqiptaret per kete date te shenuar, duke e cilesuar kete date, si nje dite te vecante per mbare kombin shqiptar.

Ne postin e tij ne facebook, kryebashkiaku Hila, ka deklaruar se “kjo ditë është një moment memorie dhe reflektimi, për rrugën e gjatë të kombit shqiptar dhe gjithsecilit nga ne, është një ditë krenarie dhe përgjëgjësie e madhe për më shumë punë, për më shumë angazhim në shërbim të banorëve, të Bashkisë Vau Dejës. Nderim te madh te rënëve të kombit tone! Gëzuar 103 vjetorin e pavarësisë.” Ka perfunduar urimin e tij kryetari I Bashkise Vau Dejes, Zef Hila. Nderkohe qe ne kuader te kesaj date te remndesishsme, ndryshe nga heret e tjera Bashkia Vau Dejes I ka kushtuar nje vemendje te vecante dekorit te qytetit, duke u veshur me ngjyrat kuqezi qendra e ketij qyteti.

Artikulli paraprakOperacioni nga Policia e Shkodër në bashkëpunim me FNSH- Shkodër.
Artikulli tjetër103 VJETORI I PAVARËSISË, POLITIKA SËRISH E NDARË