Të paktën 14 persona kanë humbur jetën dhe 17 të tjerë u plagosën pas aksidenti të rëndë të ndodhur në Tanzaninë jugore. Ngjarja e rëndë ndodhi pasi një kamion u përplas me disa automjete, përfshirë edhe një minibus.

“Shoferi i kamionit humbi kontrollin dhe u përplas me automjete të tjera, duke përfshirë triçikleta dhe një minibus.

Mes të vdekurve është edhe një djalë 4-vjeçar, tha komisioneri i qarkut Juma Homera. Ndërsa të plagosurit u dërguan në spitalin lokal dhe gjendja e tetë raportohet se është kritike.

Artikulli paraprakMELOS BAJRAMI FUTBOLLISTI MË I RI I VLLAZNISË
Artikulli tjetërFOTO/ NGA 20 QERSHORI NË QARKULLIM MONEDHA TË REJA METALIKE 5 LEKË