Ashtu si cdo vit tjeter, autoritetet ne Shkoder, me ne krye prefektin e Shkodres Paulin Radovani, deputetet e LSI dhe PS, kane vendosur kurora me lule prane monumentit te 5 Heronjve te Vigut ne Shkoder.

Prefekti Radovani gjate fjales se tij vleresoi kete date te shenuar te kombit shqiptar 29 Nentorin si festen e Clirimit te vendit. Edhe kryetari i Partise Socialiste Andi Halluni, ka uruar te gjithe shqiptaret. Politika Shqiptare vijon te jete e ndare per kete date te clirimit te atdheut duke u kthyer ne refren te cdo perkujtimi.

Artikulli paraprakFOTOT E REJA TË PRINCESHËS 6 MUAJSHE TË KEMBRIXHIT
Artikulli tjetërEKSPOZITA PËR “FE DHE ATDHE”