Vllaznia B arritur të marrë fitoren e tretë rradhazni e kësaj rradhe ndaj skuadrës së Egnatias të Burrelit.

Për trainerin Ervis Kraja kjo fitore ishte e pritshme dhe që ecuria e mirë e skuadrës së tij do të ketë vazhdimsi. Vllaznia B – Burreli është mbyllur në rezultatin 1-0 me gol të shënuar nga Denis Miloti ku me këtë fitore të tretë rradhazi Vllaznia B renditet në kuotën e 11 pikëve në 10 javë kapionat në Kategorinë e Parë. Ndërkohë ndeshja e rradhës është ndaj Tërbunit ku sërish objektivi I ekipit shkodranë është vazhdimsia e fitoreve dhe pikëve.

Artikulli paraprakKALENDARI I FESTAVE KOMBËTARE
Artikulli tjetër“KAMPIONATI I LOJRAVE ME DORË”