Kryepolici i Fierit, Festim Lelaj, dhe bashkëpunëtorët e tij, dysa prej tyre doganierë, të cilët u arrestuan për trafikun e mbi 3 tonë kanabis nga Vlora e Durrësi drejt Italisë, janë lënë në burg.

Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi sot masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për shtetasit Gëzim Dervishi, Agron Kapllani, Altin Katundi, Mikael Hila, Festim Lelaj, Skender Siceqja dhe Arbi Mustafa.