KRYEMINISTRI RAMA PREZANTON STRATEGJINË PËR MBROJTJEN E ENERGJISË. Duke filluar nga sot kushdo që vjedh energjinë elektrike nuk do të ndëshkohet me gjobë, por do të dënohet me 3 vite burg, ndërsa për bashkëpunëtorët parashikohet dënim me 5 vite.

Këtë e ka bërë të ditur Kryeministri Rama gjatë konferencës “Takimi kombëtar, Mbrojtja e energjisë dhe lufta ndaj krimit urban dhe mjedisor, sfida të përgjegjësisë publike”Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ritheksoi angazhimin e qeverisë për të luftuar informalitetin dhe paligjshmërinë, ndërsa u ndal tek fakti se dhunuesit dhe shkelësit e ligjit deri më tani nuk janë ndëshkuar, por janë lënë të lirë, duke i bënë kështu apel drejtësisë të ndëshkojë abuzuesit.

 

[iframe width=”300″ height=”510″ src=”//www.youtube.com/embed/bm67e7VmpGQ?list=UU0aBDfsVqdL53NOE5eMXAUw” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakKOSOVA DREJT ZGJEDHJEVE TË REJA!
Artikulli tjetërSITUATA E VLLAZNISË NË FOKUSIN E STAR SPORT