“Hëngrëm darkë në Tiranë dhe u nisëm për në llixhat e Elbasanit”, kështu deklaroi para grupit hetues shoku që po shoqëronte 34-vjecarin, i cili ndërroi jetë teksa qëndronte në ujërat termalë.

Gjithashtu shtoi se rrugës morën birrë dhe hynë në ambientet e hotelit, ku filluan të laheshin.

“Shkova për të thërritur Albanin, e shoh në gjendje gjumi. Aty më kap paniku dhe filloj të bërtas. Tentova t’i jepja ndihmën e shpejtë, ndërkohë që u njoftua dhe ambulanca”, tha i riu.

Artikulli paraprakMOTI I KEQ NË ITALI, 7 TË VDEKUR DHE 3 TË ZHDUKUR NGA PËRMBYTJET MASIVE
Artikulli tjetërNDIHMA PËR FERMERËT, RAMA: MBËSHTETJA VIJON ME NAFTËN FALAS, DO SHPËRNDAHEN KARTA EDHE PËR 9000 TË TJERË