Qyteti i Elbasanit është tronditur nga një ngjarje e turpshme mesditën e sotme, pasi një 35-vjeçar ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij 67-vjeçar.

Burime bëjnë me dije se, 35-vjeçari Mandi Prifti është shoqëruar në komisariatin e policisë, ndërkohë që babai i tij Pirro Prifti, është transportuar për në spital.

Mësohet se 67-vjeçari po merr kujdesin e nevojshëm mjekësor në spitalin kirurgjikal të Elbasanit.

Ka qenë ndërhyrja e policisë ajo që ka shmangur agravimin e situatës që mund të çonte në pasoja më të rënda.

Artikulli paraprakMBIKËQYRËSI ITALIAN I KONKURRENCËS GJOBIT APPLE DHE AMAZON ME 225 MILIONË DOLLARË
Artikulli tjetër“TË MBAN PENG EDI RAMA ME ‘TOYOTA YARIS”/ BASHA I PËRGJIGJET BERISHËS