Një pjesë e nxënësve dhe fëmijeve parashkollor në Lezhë do ta nisin vitin e ri shkollor në ambjente të reja.Çerdhja e qytetit, dy kopshte dhe 2 shkolle janë rikonstruktuar, ndërsa po punohet dhe në rindërtimin e shkollës 9-vjeçare “Gjergj Kastrioti” e cila u dëmtua nga tërmeti i vitit 2019-të.Teksa inspektoi përfundimin e ndërtimit të një kopeshti të ri në qytet, ku do të akomodohen 155 fëmije kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu tha se këto investime ishin mjaft të domosdoshme.

Në territorin e Bashkisë Lezhë janë gjithsej 54 godina arsimore, të cilat janë bëre gati për nisjen e vitit të ri shkollor të henen e 11 shtatorit.

Artikulli paraprakLËVIZJA E POSTRIBËS, PD: TË RRËZOJMË RAMËN
Artikulli tjetërROBERT BISHA SJELL FESTIVALIN E PIANOS