KUJTOHET NGA KOLEGËT EMBLEMA E TEATRIT DHE KINEMASË SHQIPTARE. U bene 5 vite qe aktori I madh shkodran Bep Shiroka nuk jeton me.Si sot 5 vite me pare ai u percoll per ne banesen e fundit per ti thene lamtumire kesa jete.Por per miqte shoket e koleget figura e Bepit vazhdon te mbetet e skalitur ne mendjen e tyre njesoj.

Ne kete pervjetor aktoret e medhenj te shkodres shprehin per star plus mbresat dhe kujtimet qe ky njeri I madh la tek te gjithe koleget,shkodren dhe kinematografine shqiptare. Artisti I merituar Beb Shiroka ishte emblema e teatrit dhe kinemasë, jo vetëm per Shkodren por per te gjithe Shqiptaret.Plot 150 rolet që mbajne firmen e tij, me përgjegjësi të lartë si aktor, e kane bere te pavdekshem. Këtu mund të veçojmë interpretimet e tij në komedinë “Çifti i lumtur”, dramën “Dasëm me Flamur”, dramën “Franku i V-të” e shumë të tjera.

Artikulli paraprakTË HËNËN VLLAZNIA KA GATI DHE DY MALAZEZË
Artikulli tjetërOSMAN MULA, NJË SIMBOL I FESTIVALIT