VATRAT NË TË NJËJTËN ZONE, POLICIA KËRKON AUTORËT
Edhe pse te gjithe shpresuam se Pyjet e Pukes gjate ketij sezoni verore I shpetuan zjarreve per shkak dhe te reshjeve te vazhdueshme , ne fakt nuk ndodhi keshtu.

Vetem gjate dites se hene ne Pukes jane shenuar 5 vatra zjarresh te cilat jane regjistruar te gjithe thuajse ne te njejten zone.
Kreu I Shtabit te Emergjencave ne Puke, Marash Kolaj beri te ditur dhe situaten e krijuar ku I cileson vatrat e zjarreve te qellimshme.Kola ju apelon te gjithe banorve te rrethit te Pukes qe te tregohen te kujdeshem me siperfaqet pyjore pasi zjarri le pas deme te pariparueshme.
Mesohet se zjarrfikesit e Pukes po punojne ende per shuarjen e zjarreve nderkoh qe Policia e Pukes eshte angazhuar ne identifikimin dhe kapjen e autorve.
Burime policore bene te ditur se zjarret jane shkaktuar nga e njejta dore dhe se shpresohet per gjetjen e autorit.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/gs6X5vrxY_k?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprak“MARUBI” EKSPOZITË PËR PAPA FRANÇESKUN
Artikulli tjetërFAJDET, MË LIRË SE BANKAT