Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla kanë kryer homazhe dhe nderime në Varrezat e Dëshmorëve, për dëshmorët e rënë për çlirimin e atdheut.

Sot shënohet 77 vjetori i çlirimit të Shqipërisë, ku Meta, Rama dhe Nikolla kanë vendosur kurora me lule dhe janë përkulur në nderim të dëshmorëve të rënë.