Ne teatrin “Migjeni” po zhvillohet organizimi ne kuader te 85 vjetorit te aktores se madhe Tinka Kurti .

Ky organizim starton ne oren 11.00 me takimin “Tinka e perjetshme” dhe permbyllet ne oren 18.00 me shfaqjen e filmit “Yjet e se ardhmes” nga Edmond Topi .

Artikulli paraprakARRESTOHET 32 VJEÇARI, NUK IU BIND POLICISË
Artikulli tjetërVRASJE ME ARME ZJARRI NE SHKODER, ENDE NUK DIHEN RRETHANAT