Blendi Klosi i komanduar si Sekretar i Përgjithshëm i PS-së, është pyetur sot në lidhje me vendimin që do të marrë PS për Arben Ahmetajn, i shpallur në kërkim nga policia, për aferën e inceneratorëve. Klosi tha se vendimi për çështjen e Ahmetajt do të merret në shtator.

‘Sot në ditën time të parë si sekretar i Përgjithshëm të PS-së. Vijon që tu jem mirënjohës mbi 100 mijë anëtarëve të PS-së. kemi nderin krenarinë dhe fatin që i kemi këto detyra. Është një pyetej që i takon grupit parlamentar i cili padyshim që në mbledhjen e tij të parë në fillim të sezonit parlamentar do të marrë edhe vendime të plota për çështje të cilat shqetësojnë dhe një ndër këto është edhe e Ahmetajt. Kam bindjen e thellë se në sërish do të fitojmë. Ne bëjmë ndryshime për të përmirësuar veten tonë.’- tha Klosi.

Artikulli paraprakGJIKNURI I KALON KLOSIT DETYRËN E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM: NË SHTATOR NISIM PROCESIN ZGJEDHOR NË PS
Artikulli tjetërHAPEN APLIKIMET E MATURANTËVE PËR NË UNIVERSITET