Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me abetaren e përbashkët Shqipëri-Kosovë.

Në një postim në ‘Facebook’ Rama ka uruar të gjithë fëmijët shqiptarë që do të mësojnë me këtë tekst.

MESAZHI I RAMËS
😍GËZUAR ABETAREN E PARË TË UNIFIKUAR, krijesë e bashkimit të vullneteve të qeverive të Shqipërisë🇦🇱dhe🇽🇰Kosovës, për të gjithë fëmijët shqiptarë këtej e andej bjeshkëve, e kudo ata ndodhen❤️

May be an image of 1 person