Durrësi u trondit sot nga një ngjarje e rëndë, ku një 18-vjeçar humbi jetën teksa shpëtonte dy të mitur nga mbytja, por fatkeqësisht ndërroi jetë vetë.

Reagimeve iu është bashkuar dhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili e cilësoi viktimën një hero të vërtetë.

MESAZHI I BERISHËS

Një hero i vërtetë!

Miq, i riu 18-vjeçar, Anri Kashiku, si një hero i vërtetë, shpëtoi sot dy jetë, por vetë mbeti në ujrat e Adriatikut, për t’u bërë i pavdekshëm me veprën e tij.

Duke ndarë dhimbjen dhe zinë me familjen Kashiku për këtë humbje të pakompensueshme, i lutemi Zotit që shpirti i bardhë i Anrit shpëtimtar të gjejë paqen e merituar. Amin! sb