Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka paralajmëruar sërish mbi operacionin për pastrimin e objekteve të paligjshme nga nyjet dhe akset rrugore kombëtare.

Me anë të një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, ministri theksoi se edhe pak ditë ngelen nga afati që qytetarët t’i heqin tabelat vullnetarisht, pasi më pas do të ndërhyjnë strukturat shtetërore.Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka paralajmëruar sërish mbi operacionin për pastrimin e objekteve të paligjshme nga nyjet dhe akset rrugore kombëtare.

Me anë të një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, ministri theksoi se edhe pak ditë ngelen nga afati që qytetarët t’i heqin tabelat vullnetarisht, pasi më pas do të ndërhyjnë strukturat shtetërore. Pak ditë më parë Ministri i infrastrukturës, Damian Gjiknuri bëri publik, urdhrin e parë në 100 ditët e qeverisjes Rama 2, në lirimin e të gjithë akseve rrugore nga tabelat dhe ndertimet afer rruges si një aksion për lirimin e ketyre hapesirave të cilat janë shkak edhe për aksidente të shumta

Artikulli paraprakLUFTËTARI-VLLAZNIA , PËRFUNDON 0-0 PJESA E PARË E NDESHJES
Artikulli tjetërKLERIKËT: TË DËNOHET E KALUARA