Nje aksident automobilistik ka ndodhur rreth ores 18 te se ejtes ne afersi te ish zukthave ,ne unazen e qytetit,ne lagjen” Ahmet Haxhia”ne Shkoder.

Nje autoveture me ngjyre te zeze eshte perplasur me nje motorciklete. Si pasoje ,drejtuesi i motorcikletes ka marre demtime te renda dhe me ane te autoambulances eshte derguar peer ndihme mjekesore ne spitalin e Shkodres.Policia ka bere rrethimin e vendit te ngjarjes dhe po merret me zbardhjen e saj ,per te zbuluar shkaqet e rrethanat e ketij aksidenti.Mesohet se i dmtuari eshte jashte rrezikut per jeten.