Një aksident është shënuar më 1 janar 2022 në fshatin Mollas të Elbasanit. Mjeti tip “Opel me drejtues një 46 vjeçar banues në Tiranë ka aksidentuar një të mitur banor të këtij fshati.

Policia thotë se 15 vjeçari ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Shoferi I “Opel” I identifikuar me inicialet K.Z ndërsa djali I aksidentuar me inicialet K.H.