Aksident në aksin Shkodër- Velipojë, një i vdekur.Nje aksident automobilistik ka ndodhur pasditen e se dieles ne aksin rrugor Shkoder-Velipoje, ne rrugen e fshatit Pulaj qe njihet si ndryshe dhe rruga e plazhit te Velipojes.

Nga te dhenat paraprake raportohet se si pasoje e aksidentit  kane humbur jeten dy persona.Policia ka shkuar ne vendin e ngjarjes mesohet se viktime eshte drejtuesi i njerit prej mjeteve te perplasura,shtetasi Edmond Gjergji dhe vajza e tij je vjece.Bashke me policine kane shkuar dhe mjetet zjarrefikese.Dyshohet se jane dy mjete qe jane perplasur ndersa ka dhe 5 te plagosur.Mesohet se kater nga te demtuarit jane pjestare te  nje familjeje.Viktima eshte nje prej drejtuesve te mjeteve,ndersa  gruaja dhe dy vajzat e tjera te tij jane ne reaminacionin e spitalit te Shkodres.Foshnja nje vjece ka cekur ne spital,ndersa babai ne vendin e ngjarjes.Shkaku mendohet se eshte shpejtesi, mungesa e ndricimit ndersa aksi eshte ne rikonstruksion.Në aksident u përfshi një mjet “Alfa Romeo” e një “Hyundai”.