Me datë 20.10.2015 rreth orës 14.50 ne aksin Lezhe – Shkodër, vendi ‘Mbikalimi i Plezhës Bushat’ mjeti tip Pezho me targa AA 319 JN me drejtues shtetasin N.M, vjeç 50, banues ne Shkodër, është përplasur me mjetin tip Kia me targa ER 918 WR banues në Gjokove, për pasoje brenda mjetit Pezho mbeti i bllokuar shtetasi N.M i cili është nxjerre jashtë me ndihmën e zjarrfikësve, i sipërpërmenduri është jashtë rrezikut për jetën.

Në vend ngjarje gjendet Zjarrfikëse, ambulanca dhe grupi hetimor. Në përfundim informacion përfundimtar

 

 

Artikulli paraprakNjoftim Paraprak – Drejtoria e Policisë së Shtetit Drejtoria e Policisë së Qarkut Shkodër
Artikulli tjetërNga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkoder – U bë arrestimi në flagrance i shtetasit: