Një aksident ka ndodhur në autostradën Tiranë – Durrës mesditen e se dieles.

Një mjet ka përplasur atë që ishte duke lëvizur para tij dhe dëmtimet janë të shumta, siç shihet edhe në foto. Njeri nga mjetet ka targat AA 902 CM dhe tjetri AA 673 RV.
Nuk dihet nëse ka të plagosur.

Autostrada është bllokuar dhe qindra mjete janë në pritje në një radhë të gjatë kilometrike.
Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.

Artikulli paraprakARRESTOHET SHQIPTARI DHE NJË GREKE, BLLOKOHET KOKAINË
Artikulli tjetërU ZHDUK TE ‘SHPELLA E PËLLUMBASIT’, VIJOJNË KËRKIMET PËR TË RIUN