Një aksident rrugor ka ndodhur të pranë Mamurrasit ne Kurbin, si pasojë ka mbetur i lënduar drejtuesi i një çiklomotori. Ngjarja u regjistrua pranë kryqëzimit të “Rrugës së Adriatikut”.Një makinë është përplasur me çiklomotorin e drejtuar nga një 34 vjeçar, ndërsa mjeti ka përfunduar në kanal.34-vjeçari ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar për ndihme mjekësore në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë. Policia dhe grupi hetimor ndodhen ne vendngjarje për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

Artikulli paraprakAMBASADORI I BE NË TIRANË: PARLAMENTI TË SIGUROJË PAVARËSI PËR ANËTARËT E RINJ
Artikulli tjetër“SPAK PO BËN PUNË TË SHKËLQYER”, ZYRTARI I DASH, NEPHEW: SHBA E MBËSHTET NË GJITHÇKA